ЧОМУ ВИ ОПЛАТИЛИ 1% ЗБОРУ

Важлива інформація про збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування у розмірі 1%

1% ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ ПРИ КУПІВЛІ ЖИТЛА ВПЕРШЕ

У відповідності до пункту 9 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР, а також до пункту 15-1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" від 3 листопада 1998р. №1740, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком громадян, які придбавають житло вперше.

ЧОМУ ВИ ЗАПЛАТИЛИ 1% ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ?

В Україні відсутня база даних про первинне придбання житла. Механізм перевірки такої інформації законодавством не передбачено. Національне законодавство забороняє нотаріусам посвідчувати договори купівлі-продажу у разі відсутності квитанції про оплату збору на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Незважаючи на придбання житла вперше, покупець вимушений оплатити 1% до пенсійного фонду, інакше нотаріус відмовиться посвідчувати договір купівлі-продажу.

ЯКІ ШАНСИ ПОВЕРНУТИ 1%

Єдиною умовою повернення 1% сплаченого збору є придбання житла вперше. На даний час сформувалась єдина позитивна судова практика щодо задоволення позовів покупців. Згідно судових рішень, саме Держава в особі Пенсійного фонду України повинна доводити той факт, що у кожному конкретному випадку покупець придбав житло не вперше. Неможливість Пенсійного фонду України та його територіальних відділень встановити придбання квартир конкретною особою вперше не може ставитись в провину особі, оскільки невизначення порядку виконання законодавчо закріплених норм не може впливати на порушення прав громадян, які наділені такими правами.
Якщо ви дійсно придбали житло вперше, оплатили 1% до пенсійного фонду, вам буде повернуто цю суму.
ПОВЕРНУТИСЬ НАЗАД